Je to
silnější než vy

Rudolfův kámen484 m n. m.

Vážení hosté, český šlechtic, vlastenec a rakouský diplomat, kníže Rudolf Kinský z Vchynic a Tetova vám tímto na vědomí dává, že nechal na svém panství v první polovině 19. století romantický skalní svět u obce Dittersbach zpřístupnit. Račte se milostivě rozhlédnouti z okolních vyhlídek po kraji zdejším. 
Excelentní vyhlídkový bod, původně zvaný Ostroh (484 m n. m.), nyní po samotném knížeti Rudolfu Kinským pojmenován jest. Vyhlídka Vilemínina stěna jméno po kněžně Wilhelmině Kinské, rozené hraběnce Colloredo-Mansfeld nese a po Marii Anně, rozené princezně z Lichtensteinu, pak vyhlídka Mariina skála pojmenována jest. 
Tak, a teď už je doufám všem jasné, že se nejedná o lecjaké vyhlídky a je nutno brát je vážně! Před vámi České Švýcarsko v celé své kráse a uprostřed toho všeho česká Fudžijama, majestátný Růžovský vrch. Na horizontu pak Děčínský Sněžník a stolové hory Saského Švýcarska. Mezitím jako rozházené korálky, malebné vesničky plné podstávkových domů. A všude okolo svět pískovcových skal a věží. Borové háje, lesní mýtiny a voňavé louky. Mňam!
RADA: Výlet je to půl až celodenní. Plný prudkých stoupání a příkrých klesání. Je nanejvýš vhodné s sebou chléb zdejší – Světlého ležáka přibaliti.

Popis trasy

Jak na to
Pěšmo - okruh
Délka
7 km
Obtížnost
Středně náročné
Převýšení
490 výškových metrů
Start
Obec Jetřichovice
Parkování
Jetřichovice
Souřadnice
50.8538625, 14.3986211
Značený pěší okruh (zelená barva) začíná v Jetřichovicích u Informačního centra. Směr rozcestník Pohovka (2,3 km, převýšení 200 m). Zde odbočka po červené na Rudolfův kámen (1 km, převýšení 100 m). Dále na Vilemíninu stěnu (1,3 km, převýšení 80 m) a Mariinu vyhlídku (1 km, převýšení 110 m). Odtud strmě klesáme zpět do Jetřichovic (1,4 km).

Napsal: Jiří Šťastný