PIVOVARHistorieProhlídkaPivo FalkenštejnPivo KanárPivo online NEWPivo domůKde jsme k dostání
RESTAURACEPříběhPivo a menuRezervacePivo domů
PENZIONPříběhRezervaceTipy na výlety
FIREMNÍ AKCE
FANSHOP
AKCE
KONTAKT

Historie,
bez níž bychom
tady nepili

Otevřením Pivovaru Falkenštejn v srpnu roku 2013 byla obnovena po mnoha desítkách let tradice vaření piva ve městě Krásná Lípa, jež se nachází na pomezí Českosaského Švýcarska a Lužických hor. Ve starém krásnolipském pivovaru (Brauerei Schönlinde) se přestalo vařit po II. světové válce a jeho objekt byl zbourán v 60. letech 20 st. Nový pivovar jsme přenesli přímo do centra města na Křinické náměstí, do bývalého měšťanského domu, který dříve sloužil jako zájezdní hostinec, kulturní centrum nebo dokonce jako banka v době průmyslové revoluce.

V roce 2017 jsme rozšířili pivovar o "Bílý dům", kam jsme přestěhovali téměř kompletní pivovarskou technologii a kde také vznikl pivovarský penzion s kapacitou 30 míst. V původním objektu pivovaru zůstal pivní bar s restaurací a malý sál s pivovarskou expozicí, kde je možné pořádat společenské i firemní akce.

K rozhodnutí založit pivovar a vyrábět pivo v tomto severním koutu Čech vedl nejenom blízký vztah zakladatelů k tomuto blahodárnému nápoji, ale také jejich osudová náklonnost k výjimečnému regionu Českosaského Švýcarska. Otevřením pivovaru na náměstí v Krásné Lípě jsme navázali na nedlouhou, ale přesto velice zajímavou historii pivovarnictví v tomto městečku v nejsevernějším koutu Čech. Starý krásnolipský pivovar, jež nesl název Brauerei Schönlinde (pivovar Krásná Lípa) neměl jako jediný v celém regionu Šluknovska středověké založení. Byl založen podnikavým sládkem Corneliusem Häuserem až v druhé polovině 19. století, kdy se město v době průmyslové revoluce bouřlivě rozvíjelo. A bouřlivě se nerozvíjelo jenom město, ale i žízeň místních továrních dělníků, na což hbitě zareagoval podnikatelský duch zakladatele pivovaru.

O zajímavé historii pivovarnictví v Krásné Lípě a přilehlém regionu Šluknovska je možné se dozvědět více v sále Pivovaru Falkenštejn, kde je stálá expozice věnovaná tomuto tématu.

Dej Bůh štěstí!

Fotogalerie historie

Falkenštejnem
skrz naskrz

Expozice zajímavé historie pivovarnictví v krásné lípě a přilehlém regionu Šluknovska, současná výroba piva, to vše pod jednou střechou a ještě něco navíc. Vydejte se s námi na prohlídku.
Chci na tour

Pivo
z českého švýcarska

Naším cílem je vařit dobré a poctivé pivo. Při jeho výrobě sice využíváme moderní technologie, ale držíme se tradičních postupů řemeslné výroby. Po uzrání jde navíc naše pivo k zákazníkům čerstvé a není upraveno filtrací ani pasterizací.

Název piva je spojen se symboly jedinečné skalní pískovcové krajiny Českosaského Švýcarska - skalním hrádkem Falkenštejn u Jetřichovic a mohutným pískovcovým masivem Falkenstein u Bad Schandau.

Základní řadu našich piv tvoří světlý ležák 11°, polotmavý ležák 12° (vařený ve spolupráci s hotelem Ostrov, který nese název Ostroff), tmavý speciál 14° a svrchně kvašené pivo APA 13°. Základní řadu našich piv doplňují pravidelně speciály, které si můžete prohlédnout v naší pivní galerii. Vaříme pivo také pro Usedlost na Stodolci. Jedná se o polotmavou jedenáctku s názvem Stodolecký lišák, kterou vaříme exkluzivně pouze pro restauraci v tomto penzionu.

Pivo Falkenštejn můžete ochutnat přímo v pivovarské restauraci. Dále naše pivo zavážíme do podniků v regionu i mimo něj. Někde je Falkenštejn na stálo, někde jenom příležitostně. Na řadě míst narazíte také na naše ledničky s pivem (např. infocentra v Českém Švýcarsku, vybrané prodejny Makro a Globus).

Pivogalerie

Naše piva

Je fajn mít
falkenštejn po ruce

V pivovaru nabízíme také prodej piva s sebou. můžete u nás zakoupit pivo v pet lahvích, objednat dárkové balení piva ve skleněných lahvích (v dárkovém packu) nebo si zakoupit rovnou celý soudek na akci nebo pro vlastní spotřebu. Sudy máme v objemech 15, 20, 30 a 50 l. K sudu je možné rovněž zapůjčit pípu.
Kontaktujte nás
SOUDKY
30 . 50 L
PET . SKLO
1 . 0,7 . 0,33 L
NÁDOBY
CO KDO MÁTE
DÁRKOVÉ BALENÍ
VÁŠ VÝBĚR

Kde je k dostání
Falkenštejn

Pivo Falkenštejn můžete ochutnat přímo v pivovarské restauraci. Dále naše pivo zavážíme do podniků v regionu i mimo něj. Někde je Falkenštejn na stálo, někde jenom příležitostně. Na řadě míst narazíte také na naše ledničky s pivem (např. infocentra v Českém Švýcarsku, vybrané prodejny Makro a Globus).
Kde jsme k dostání